Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malý kočičí rádce pro nové děti a rodiče

31. 8. 2017

Vážení rodiče a milé děti,
dovolili jsme si pro vás připravit pár jednoduchých rad, kterými bychom vám chtěli co nejvíce usnadnit zvyknout si na program a zvyky naší mateřské školy „U KOČIČÁKŮ“.

Chceme Vás zdvořile požádat o to, abyste pozorně sledovali program AKCÍ, který najdete na našich webových stránkách www.ms.tuhan.estranky.cz nebo také na nástěnce v chodbě školky. Důležitá upozornění někdy lepíme přímo na dveře. Je velmi důležité pro vaše děti, abyste program školky pečlivě sledovali. Naše aktivity se především díky počasí mohou ze dne na den změnit, tak abyste byli včas informováni. 

URČITĚ S NÁMI SOUHLASÍTE, ŽE DO ŠKOLKY PATŘÍ DÍTĚ ZDRAVÉ: Moc Vás prosíme , aby jste zvážili každý náznak nemoci , víme , že chodíte do zaměstnání , ale uvědomte si , že vaše dítě je v e školce déle než je vaše pracovní doba ,a vžijte se do situace , kdy vy máte rýmu , jak je nepříjemná.Proto Vás prosíme , aby jste nám nedávali do MŠ  děti se zelenou rýmou  a byli ohleduplní  k ostatním dětem v kolektivu, ale také k zaměstnancům MŠ.Pokud se  paní učitelce nebude dítě jevit jako zdravé ,nebo po opakovaných upozorněních nebudou rodiče reagovat- může dítě do MŠ nepřijmout podle Zákona č. 258/2000 Sb.Zákon o ochraně veřejného zdraví a následně může požadovat potvrzení od lékaře.viz Školní řád MŠ.

Jaké náhradní věci patří do mé skříňky  uložené v sáčku s kočkou. (vše prosím berte s ohledem na roční období): MAMINKO  DO ŠKOLKY SI  CHODÍM HRÁT, CHCI SE CÍTIT V OBLEČENÍ , KTERÉ MI DÁŠ POHODLNĚ A MOHU SI HO UMAZAT , PROTO MI NA ZAHRADU PŘIPRAV OBLEČENÍ , KTERÉ SI MOHU UŠPINIT..Prosíme maminky , aby dětem obracely po vysvlečení oblečení nalíc – děkujeme- DO SÁČKU-spodní prádlo, ponožky  nebo punčocháče, tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem.

NA ZAHRADU, abych se mohl/a umazat a hrát si beze strachu.mikina, tepláky,šusťáková bunda,šusťákové kalhoty tenká čepice či kšiltovka / klobouček,tenisky / gumáky 

JAK UKLÁDAT DĚTEM OBLEČENÍ V ŠATNĚ:

horní přihrádka-oblečení ve kterém dítě přijde a odchází z domova

spodní přihrádka pod věšákem-oblečení na zahradu(pohodlné , vzdušné , které si mohu umazat) v sáčku-dejte dětem prosím, nějaké náhradní oblečení (kdyby došlo k nehodě)

Prosíme vás, aby všechny děti měly bačkory, které si umí samy hezky obout. Několikrát denně si je obouvají a vyzouvají, tak se jim to snažte co nejvíce usnadnit. Prosím nedávejte dětem jako bačkory do MŠ ani crossky ani nazouváky.

Všechny věci dětí musí být podepsané, abychom předešli případné výměně oblečení mezi dětmi.  Doporučujeme podepsat i jiné věci než oblečení např. kartáček + pastu, ...

Ukažte svému dítěti prosím jaké oblečení mu do školky dáváte  a učte vaše děti poznávat, jaké věci ve skřínce mají, aby si je naučily rozeznat a věděli, která věc jim patří. Postupně učte děti své oblečení do skřínky pověsit  za poutko či poskládat. Ukazovat jim to můžete samozřejmě především doma, když na to máte čas.

ZUBNÍ HYGIENA

Všechny děti mají ve školce kartáček a zubní pastu. Děti si čistí zoubky každý den po obědě.(velké děti).Malé děti až po vánocích .Nespoléhejte na to, že si děti ve školce zoubky vyčistí a učte své dítě čistit zuby ráno +večer. Prosíme rodiče, aby dětem stav zubního kartáčku cca 1x za měsíc kontrolovali a pravidelně vyměňovali. Prosíme rodiče, aby dětem, které ve školce po obědě spávají, nosili každé pondělí čistě vyprané pyžamo v sáčku k tomu určenému. Každý pátek si jej prosím berte domů na vyprání. 

ŠKOLNÉ+STRAVNÉ platíte vždy prosím HOTOVĚ paní  Přádové.  nebo PŘEVODEM  NA ÚČET MŠ. Lístek  o platbě za stravné dostanete osobně . Prosím připravte si pokud možno přesnou částku a zaplaťte prosím nejpozději do 20.-23. dne v měsíci-HOTOVĚ  a nebo PŘEVODEM tak ,aby do 25. dne v měsíci byla daná částka na účtě , a bylo v komentáři o platbě jméno dítěte,částka za stravné a částka za školné.Následně po uhrazení ať už hotově nebo převodem se prosím podepište že jste již částku uhradili na seznam vedle dveří do kuchyně.

NA VÝLET  a na dlouhé procházky- Děti si vždy berou batůžek, ve kterém je pláštěnka a papírové kapesníky, láhev s uzavíratelným víčkem ne s brčkem.

V LÉTĚ sprchování NA ZAHRADĚ MŠ - plavky, ručník či župan, crocsky, opalovací krém. V letním období doporučujeme děti každé ráno před nástupem do školky namazat krémem s ochranným faktorem

KROUŽKY PLACENÉ: budou od 16.00-17.00 HOD.

Rozmyslete si prosím uvážlivě zda vaše dítě bude chodit rádo na kroužek, zvažte případnou nemoc  a uvědomte si , že pokud se rozhodnete , že bude vaše dítě kroužek navštěvovat je rozhodnutí závazné a platí na celý školní rok. Kroužky jsou na 1.+2. pololetí .Hrazení kroužků bude do konce září za první pololetí a za druhé pololetí do konce února NA ÚČET FIRMY, KTERÁ KROUŽKY ZPROSTŘEDKOVÁVÁ.

NABÍDKA KROUŽKŮ MŮŽE BÝT KAŽDÝ ROK JINÁ-podle počtu nahlášených dětí.

TANČÍME S RADOSTÍ- otevření kroužku je podmíněno počtem dětí , nejméně- 10dětí.-OD 4 LET 

Potřebují pohodlné oblečení(  HOLČIČKY NE PŘÍLIŠ DLOUHÉ ŠATEČKY)spíše elasťáky +šaty, sukni+triko.
PLAVÁNÍ- bude sjednáno pouze v případě, že bude aspoň 10 dětí -PŘEDŠKOLÁCI Děti si nosí do plavání svůj batůžek – v něm plavky, ručník,mýdlo zakoupíme. Do plavání chodíme pouze jarním období roku. Nezapomínejte děti teple obléknout +čepici...přechod z bazénu do chladu pak je příjemnější , pokud jsou děti teple oblečené. 

KERAMIKA- otevření kroužku je podmíněno počtem dětí , nejméně- 10dětí- OD 4 let Nosí s sebou zástěrku proti ušpinění. 

MALÍŘÁK - otevření kroužku je podmíněno počtem dětí , nejméně- 10dětí  -zástěrka, staré větší triko-OD 3 LET

NA FLÉTNU - otevření kroužku je podmíněno počtem dětí , nejméně- 10dětí-  OD 5 let. Děti budou potřebovat svou vlastní flétnu, kterou budou mít podepsanou v mateřské škole. 

Na webové stránky školky se pravidelně snažíme dávat fotky z našich akcí.. Vždy sledujte nástěnku ve školce -Aktuální informace umístěnou při odchodu  z budovy po levé straně dveří.