Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdraví vašich dětí v naší MŠ

7. 1. 2018

Milí rodiče, i když se od minulého roku velmi zlepšil Váš přístup k vašim nachlazeným a nemocným dětem a většina z Vás si nachlazené dítě nechává doma, aby se vymarodilo, za což Vám velmi děkujeme, přesto se najdou i rodiče, kteří nerespektují ZDRAVÝ KOLEKTIV DĚTÍ a nechovají se příliš ohleduplně. Proto bychom Vás opětovně chtěli požádat o ohleduplné a slušné chování vůči ostatním dětem a personálu školky.

Prosíme důsledně - nemocné, kašlající a smrkající děti nechávejte doma, ať se nám to nešíří kolektivem

VÝTAŽEK ZE ŠKOLNÍHO ŘÁDU - viz webové stránky naší MŠ, odstavec 5/1 PÉČE O ZDRAVÍ A BEZPEČNOST DĚTÍ PŘI VZDĚLÁVÁNÍ.

Zejména vzhledem k ochraně zdraví ostatních dětí musí pedagogický pracovník, pokud má při přebírání dítěte od zákonného zástupce nebo jím pověřené osoby podezření, že dítě není zdravé (teplota, zelená infekční rýma, kašel, zánět spojivek, zavšivení) DÍTĚ NEPŘIJMOUT a požádat zákonného zástupce o doložení zdravotní způsobilosti dítěte ke vzdělávání formou předložení potvrzení od ošetřujícího lékaře. Pedagog tím chrání zdravé děti v kolektivu, viz Zákon na ochranu veřejného zdraví Zákon č. 258/2000 Sb.

Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci a věříme, že zdraví  vašich dětí je pro všechny zodpovědné rodiče to nejcennější a je to prioritou.